جدیدترین شرایط سفر به سوئیس در شرایط کرونا


تاریخ انتشار: 1400/12/01

شورای فدرال سوییس از ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن ۱۴۰۰) تمام الزامات و محدودیت‌های سفر ناشی از کووید-۱۹ را برای برخی کشورها لغو کرده است. بر این اساس مسافران برای سفر به این کشور دیگر نیازی به ارائه مدرک واکسیناسیون، بهبودی، منفی بودن نتیجه آزمایش و تکمیل فرم ورود نخواهد داشت. این قانون شامل مسافران کشورهای ثالث (غیراروپایی) نمی‌شود. شورای فدرال از مسافرین خواسته است تا قبل از سفر با مراجعه به وب‌سایت «travelcheck» شرایط ورود به این کشور را بررسی کنند.

افراد غیر اروپایی همچنان برای سفر به این کشور باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون کامل ارائه دهند. فایزر-بیون‌تک، مدرنا، جانسون، سینوفارم، سینوواک، آسترازنکا، کوواکسین، کوویشیلد و نواواکس از واکسن‌های مورد تایید سوییس هستند. بر این اساس، مسافران واکسینه‌نشده ایرانی نمی‌توانند برای اهداف توریستی به این کشور سفر کنند. سوییس همچنین الزام ارائه نتیجه منفی تست کرونا برای مسافران واکسینه، را لغو کرده است.

این شورا همچنین الزام استفاده از ماسک برای ورود به مغازه‌ها، رستوران‌ها، اماکن فرهنگی و سایر مکان‌ها و رویدادهای عمومی را لغو کرده است. با این حال برخی قوانین همچون الزام به قرنطینه در صورت مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونا و همچنین الزام به پوشیدن ماسک در وسایل حمل‌ونقل عمومی، بیمارستان‌ها و سایر موسسات بهداشتی تا پایان مارچ ۲۰۲۲ پابرجا خواهد بود.

اولین نظر را شما بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.